Tarihçe ve Hakkımızda

Tarihçe

Alternate Text

1970 yılında henüz bir fidan olan şirketimiz, o yıldan beri gerekli dikkat ve özenle büyütülen bir ağaç gibi meyvelerini artık dünyanın her yerine ulaştıran koca bir ağaç olmuştur. Artık bu ağacın dalları dünyanın her yerine ulaşmakta ve gittiği her yere sağlıkla üretilmiş ürünlerini ulaştırmaktadır. Kurulduğu günden beri “Müşteri memnuniyeti” ilkesini kendine temel olarak belirleyen Uçak Kardeşler, bu doğrultuda belirlediği hedeflerle, doğru bildiği yolda ilerlemektedir. Hizmet verdiği tüm müşterilerine sağlıklı, güvenilir ve ekonomik ürünleri toplayarak işleyen ve tüketime kadar olan zincir ağını kontrol ederek toplam kalitenin oluşmasını sağlayan Uçak Kardeşler kısa zaman içinde Türkiye’nin lider firmaları arasında yerini almıştır.

Hakkımızda

Alternate Text
Alternate Text

Hayrettin Uçak

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurumsal yapılanmasını tamamladığı 1984 yılından bugüne kadar güvenilir bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Uçak Kardeşler, Türkiye‘nin en verimli bölgelerinde yetişen GLOBAL G.A.P. sertifikalı ürünleri özenle seçip, doğallığına zarar vermeden özenle toplar. Toplanan bu ürünler ISO 22000:2005, IFS ve BRC sertifikalı tam otomatik ve fabrikalarda hijyenik koşullarda işlenerek, paketlenir ve müşterilerin hizmetine sunulur.

Uçak Kardeşler, bu amaç doğrultusunda toplam 10.265.000 m2 alanda üretim ve 131.000 m2'lik alana kurulu işleme ve paketleme tesisleriyle yıllık 300.000 ton üretim ve işleme kapasitesine sahiptir. Ayrıca tesislerinde 50.000 ton ürün kapasiteli soğuk hava depoları da yer almaktadır.

1.200.000 m2 üzerinde domates, salatalık, biber ve diğer sebzelerden oluşan tam otomatik seralara da sahip olan Uçak Kardeşler, 350.000 m2 topraksız tarım seraları dâhil, toplam 450 bin metrekare alana kurulu çilek seralarıyla da tüm sezon boyunca çilek üretimi yapabilmektedir. Hatay Reyhanlı’da yaptığı yeni yatırımı ile 6.500.000 m2 arazi üzerinde Şeftali, Nektarin, Kayısı, Erik, Üzüm, Hurma, incir, Nar üretimi yapmaktadır.

Bünyesinde yer alan 80’den fazla frigorifik tır filosuyla, 7 gün 24 saat taşıma yapabilen lojistik ağına sahip Uçak Kardeşler, tesislerinde yer alan 7 adet plastik enjeksiyon makinalarıyla insan sağlığına zararsız kendi plastik kasalarını üretebilmektedir.

Sahip olduğu imkân, teknolojik alt yapı ve tesisleriyle ürünlerin toplanma aşamasından başlayıp, işleme, paketleme, ambalajlama ve sevkiyatına kadar her türlü işlemi öz kaynaklarıyla gerçekleştiren lider bir firma olan Uçak Kardeşler, yurt içi ve yurt dışında 32 farklı yerde satış noktaları ile GLOBAL G.A.P. sertifikalı üretimlerinin %80’ini ihraç etmektedir.

“Uçak Kardeşler güçlü tesis yapısı, yüksek teknoloji üretim şekli ile; geçmişten günümüze olduğu gibi, gelecekte de faaliyetlerine devam edecektir.”