TARİHÇEMİZ

Ticari faaliyetlerine 1970 yılında; sebze, meyve ve narenciye sektöründe başlayan Uçak Kardeşler, kurulduğu günden bu güne güvenilir bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemiştir ve bu duruşundan hiçbir şekilde vazgeçmemiştir.

Nitelikli, özgün, sağlam ve güvenilir marka anlayışının sonucunda bir çok ödüle layık görülen Uçak Kardeşler için en önemlisi müşterilerinde yarattığı %100 müşteri memnuniyetidir.

Uçak Kardeşler'in temel ilkesi; müşterilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verecek nitelikte sağlıklı, güvenilir ve ekonomik ürünleri toplamak, işlemek ve tüketime sunmaktır.

Uçak Kardeşler, kaliteli ürünleri dünyanın her yerindeki müşterileriyle buluşturarak, son derece titiz, özverili ve disiplinli çalışmaları sonucunda en çok aranan markalar arasında yerini almıştır.

TESİSLERİMİZ VE FAALİYET ALANLARI

Uçak Kardeşler’in Türkiye’nin önemli şehirleri olan İzmir, Mersin, Antalya ve Manisa Alaşehir’de son teknoloji alt yapıyla çalışan ürün ambalaj işleme ve depolama tesisleri yer almaktadır.

* İzmir tesisleri toplam 23.000 m2 büyüklüğünde olup narenciye işleme yapılmaktadır.
* Mersin tesisleri toplam 18.000 m2 büyüklüğünde olup narenciye sebze ve meyve işleme yapılmaktadır.
* Antalya tesisleri toplam 12.000 m2 büyüklüğünde olup sebze işleme yapılmaktadır.
* Manisa Alaşehir tesisleri toplam 24.000 m2 büyüklüğünde olup meyve işleme yapılmaktadır.

KALİTE VE ÖDÜLLER

Uçak Kardeşler, nitelikli, özgün, sağlam ve güvenilir marka anlayışının sonucunda 2010, 2011, 2012  yıllarının Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Yaş Meyve ve Sebze İhracat Birincisi unvanını kazanmıştır.  Ayrıca 2013 ve 2014 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, yılın Üçüncü büyük Türkiye İhracatçılar Rekortmeni seçilmiştir.

SERTİFİKALAR

* ISO 22000:2005
* ISO 9001:2008
* UNI EN ISO 22000:2005
* İyi Tarım Uygulamaları
* GLOBALG.A.P.
* Entegre ve Kontrollü Ürün Sertifikası
* Ticari Kalite Denetim Yeterlilik Sertifikası